Pridi, prijatelj spoznajva našo kulturo

Evropski projekti so pomembni za rast mladih. V projektu, ki ga vodimo, sodelujejo šole iz Španije, Škotske, Poljske, Češke in Francije. Projekt je namenjen izmenjavi otrok in učiteljev. Pridite, poglejte …   https://docs.google.com/document/d/1UpbOI96A0U-GDcNcPevBTDqbi10i97iz/edit?usp=sharing&ouid=100131336064625167350&rtpof=true&sd=true

Naša šola sodeluje na letošnjih Erasmus Days. Predstavili smo rezultat projekta Erasmus+ Pridi prijatelj, spoznajva našo kulturo, in sicer ustanavljamo turistično agencijo Amigo.

  • Junij 2022 – Izmenjava: 3 otroci in 2 učitelja gredo v Francijo, v Bretanjo.

C7. USTVARIMO PODJETJE

V Francijo so potovali trije učenci z dvema učiteljicama. Odkrivali so lepote Bretanje in se skupaj s partnerji s Poljske, Češke, iz Francije in Španije učili zakonitosti turistične agencije.

Vabljeni k ogledu.

https://drive.google.com/file/d/10Sq6Lo_3lECXUX7Vf4jxyEktKborx7z3/view?usp=sharing

https://sites.google.com/view/amigo-turisticna-agencija/erasmus/francija

  • Maj-Junij 2022– Izmenjava skupine 12 otrok in 2 učitelja na Škotsko.

C3. CV in POGOVOR ZA PROSTO DELOVNO MESTO v angleščini in španščini

Na Škotsko pa smo k Erasmusu povabili vse naše devetošolce. Skupaj s partnerji smo odkrivali lepote škotskega sveta, se učili pisati CV – življenjepise in se skupaj pripravljali na pogovor za prosto delovno mesto … v angleščini in španščini.

Vabljeni k ogledu:

https://drive.google.com/file/d/1YyKCWOFmEQbeoJI5KoQUALH64qpk7ZQQ/view

https://sites.google.com/view/amigo-turisticna-agencija/erasmus/%C5%A1kotska

  • Maj 2022 – Izmenjava: 4 otroci in 2 učitelja gredo na Poljsko.

C8. PROMOCIJA PODJETJA

Na Poljsko smo se odpravili, da bi spoznali še eno lepo slovansko državo. S prijatelji iz partnerskih držav smo se učili, kako učinkovito promovirati naše podjetje.

Vabljeni na ogled.

https://drive.google.com/file/d/1viHAcTfFjeXEvvWkLCnpFUkcLG3tvzTh/view?usp=sharing

https://sites.google.com/view/amigo-turisticna-agencija/erasmus/poljska

  • Marec 2022 – Izmenjava: 5 otrok in 2 učitelja gredo na Češko.

C6. DELO TURISTIČNEGA VODNIKA

Zdravstvene razmere se umirjajo in mi lahko nadaljujemo s projektom Erasmus+ Pridi prijatelj, spoznajva našo kulturo.

Na Češko je potovalo pet učencev z dvema učiteljema. Ob odkrivanju lepot mesta Brno in njegove okolice se skupaj s partnerji s Poljske, Češke, iz Francije in Španije učijo značilnosti dela turističnega vodnika.

Poglejte, kaj so doživeli …  https://docs.google.com/document/d/1AtNlCIt8RqIHlnUpEB9uFTI-CZ2JtwKb/edit?usp=sharing&ouid=100131336064625167350&rtpof=true&sd=true

in https://sites.google.com/view/amigo-turisticna-agencija/erasmus/%C4%8De%C5%A1ka

  • Oktober 2021 – V Slovenijo pridejo po 4 otroci iz vsake sodelujoče države in po dva učitelja. Skupno gostimo 30 oseb.

C4. UČENJE POUČEVANJA: IZOBRAŽEVANJE ZA ODGOVORNO SVOBODO

C3 in C5: KAKO NAČRTOVATI POT in USTVARJANJE VODNIKA MLADEGA POPOTNIKA

In po dolgem premoru zaradi pandemije smo lahko gostili na naši šoli. Učitelji so lahko spoznali naš sistem – pedagogiko montessori; s sošolci iz petih držav pa smo skupaj odkrivali lepote Slovenije, načrtovali pot v tujino in začeli ustvarjati vodnik mladega popotnika. O obisku pri nas pa je izšel članek v Naši družini   https://drive.google.com/file/d/1GcnPexo2usymof8o0IFHxeOIC1rECB2B/view

Vabimo vas k ogledu.

https://sites.google.com/view/amigo-turisticna-agencija/na%C5%A1i-projekti/za-poku%C5%A1ino/power-pointi/ljubljana

https://erasmusplus19.wixsite.com/ka229-ven/eslovenia

  • December 2019– Izmenjava: 7 otrok in 3 učitelji gredo na Kanarske otoke.

C1. UČENJE POUČEVANJA 1: ŠPANŠČINA KOT TUJI JEZIK, IKT, ETWINNING

C2. RAZISKUJEMO SVOJO ZGODOVINO, ODKRIJEMO SVOJO DEDIŠČINO

Pa smo se odpravili na otok Gran Canaria. S partnerskimi šolami bomo odkrivali skupno evropsko kulturno dediščino, ustvarjali in posneli film Pogled od zunaj.

Učitelji pa bodo obiskali zanimiv seminar in se udeležili pestrih in bogatih delavnic.

No, smo že nazaj. Poglejte, kako smo preživeli te dni.

https://sites.google.com/view/amigo-turisticna-agencija/erasmus/gran-canaria